Неизвестни подробности за зеленчуци

Неизвестни подробности за зеленчуци

Неизвестни подробности за зеленчуци

Blog Article

На института е даден статут на основен център на овощарската наука и координатор на научноизследователската работа по овощарство в страната.

Знаем ли обаче кои са онези овощни култури, които имат най-голям потенциал за развитие в България?

За повече информация прочетете нашата Политика за поверителност. ОК Прочети още

По дисциплината „Лозарство и биотехнологични методи“, студентите  се запознават със състоянието, проблемите и перспективите за развитието на лозарството у нас и в света.

Дървесни овощни видове – ябълка, круша, череша, вишна, слива, джанка, кайсия, праскова, орех, бадем, кестен и др.

Разговор с проф. Димитър Домозетов – бивш директор на Института по овощарство в Кюстендил Масовата беритба на череши у нас е в...

- Какви интересни дръвчета има в градините на Института?

То е от съществено значение за икономиката на страната. Учебната прогр ... Трайни култури (част Овощарство)

Единствената аграрна телевизия у нас достигаща до все по-голям брой зрители.

отличителните характеристики и тенденциите в сектора на овощарството в България: наличие на възможности за оптимална реализация на продукцията – в България са налице възможности за оптимална реализация на продукцията от сектор овощарство. От една страна, имаме осигурени както вътрешни, така и външни пазари за пресни плодове.

Целта на курса е да се дадат на студентите познания за морфологичните и биологичните особености и стопанско значение на овощните култури от умерената, субтропичната и тропична зона.

По дисциплината „Овощарство и Лозарство /част Лозарство/“, се  изучават и   посочват начините за направляване растежа и развитието на лозовото растение, с цел получаването на високи и качествени добиви от Овощарство грозде.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

При семковите видове борбата е насочена срещу основните болести и неприятели – струпясване, брашнеста мана, загиване на завръзите при дюля, плодови червеи, листни въшки, многоядни неприятели – мъхнат бръмбар, майски бръмбар и др.

Report this page